SRF0905-501Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0905-501Y |
Description | CMC 500UH 1A 2LN 1 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 500 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 1 MHz 1A DCR 150mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0905-501Y Models |
Category | Current Rating (Max) 1A |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.209" (5.30mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 1 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 500 µH @ 100 kHz | Base Product Number |