SRF0905-500Y
DigiKey Part Number
SRF0905-500YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905-500YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905-500YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905-500Y
Description
CMC 50UH 800MA 2LN 1.5 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 20 MHz 800mA DCR 320mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905-500Y Models
Category
Current Rating (Max)
800mA
DC Resistance (DCR) (Max)
320mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 20 MHz
Inductance @ Frequency
50 µH @ 1 kHz