SRF0905-472Y
DigiKey Part Number
SRF0905-472YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905-472YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905-472YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905-472Y
Description
CMC 4.7MH 400MA 2LN 4 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4 kOhms @ 300 kHz 400mA DCR 900mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905-472Y Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
900mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Impedance @ Frequency
4 kOhms @ 300 kHz
Inductance @ Frequency
4.7 mH @ 100 kHz