SRF0504-302Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0504-302Y |
Description | CMC 6UH 500MA 2LN 3 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3 kOhms @ 100 MHz 500mA DCR 200mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0504-302Y Models |
Category | Current Rating (Max) 500mA |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.189" (4.80mm) |
Impedance @ Frequency 3 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 6 µH @ 100 kHz | Base Product Number |