SRF0504-302Y
DigiKey Part Number
SRF0504-302YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0504-302YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0504-302YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0504-302Y
Description
CMC 6UH 500MA 2LN 3 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3 kOhms @ 100 MHz 500mA DCR 200mOhm
EDA/CAD Models
SRF0504-302Y Models
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Impedance @ Frequency
3 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency
6 µH @ 100 kHz