SPB0705-72NM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPB0705-72NM |
Description | FIXED IND 72NH 43A 0.35 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 72 nH Shielded Inductor 43 A 0.35mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPB0705-72NM Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 65A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.35mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.232" L x 0.256" W (5.90mm x 6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |