SMBJ22CA
DigiKey Part Number
SMBJ22CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ22CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ22CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V