SMAJ30CA
DigiKey Part Number
SMAJ30CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ30CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ30CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ30CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
Yes
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V