SMAJ14CA
DigiKey Part Number
SMAJ14CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ14CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ14CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ14CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V