SMAJ13CA
DigiKey Part Number
SMAJ13CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ13CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ13CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ13CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
Yes
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V