SF-2410FP315W-2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SF-2410FP315W-2 |
Description | FUSE BRD 3.15A 125VAC/125DC 2410 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.15 A 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2410 (6125 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SF-2410FP315W-2 Models |
Category | Response Time Fast Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Melting I²t 2.2 |
Part Status Active | Approval Agency UL |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Fuse Type | Size / Dimension 0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm) |
Current Rating (Amps) | DC Cold Resistance 0.0232 Ohms |
Voltage Rating - AC 125 V | Base Product Number |