CRM2010QJW-1R0ELF
DigiKey Part Number
118-CRM2010QJW-1R0ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRM2010QJW-1R0ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRM2010QJW-1R0ELF
Description
RES CHIP 2010 1R 5% 1W TC200
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)