CR0805AFX-3303EAS
DigiKey Part Number
CR0805AFX-3303EASTR-ND - Tape & Reel (TR)
CR0805AFX-3303EASCT-ND - Cut Tape (CT)
CR0805AFX-3303EASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0805AFX-3303EAS
Description
RESA-AS 0805 330K 1% 125MW TC100
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CR0805AFX-3303EAS Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)