CR0603AFX-1273EAS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
New at DigiKey
Image for CR0603AFX-1273EAS is not available
CR0603AFX-1273EAS
DigiKey Part Number
118-CR0603AFX-1273EASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0603AFX-1273EAS
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
127 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)