CR0603-FX-78R7ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 3 146
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
78.7 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR0603-FX-78R7ELF
DigiKey Part Number
CR0603-FX-78R7ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0603-FX-78R7ELF
Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0603-FX-78R7ELF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)