CR0402AFX-3303GAS
DigiKey Part Number
118-CR0402AFX-3303GASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0402AFX-3303GAS
Description
RES SMD 330K OHM 1% 0402
Detailed Description
330 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CR0402AFX-3303GAS Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)