CR0201-JW-682GLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 9 241
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Panasonic Industry
6.8 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CR0201-JW-682GLF
DigiKey Part Number
CR0201-JW-682GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0201-JW-682GLF
Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0201-JW-682GLF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)