CR0201-JW-471GLF
DigiKey Part Number
118-CR0201-JW-471GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR0201-JW-471GLFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CR0201-JW-471GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0201-JW-471GLF
Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/20W 0201
Detailed Description
470 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CR0201-JW-471GLF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)