CR0201-FW-8202GLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 1 390
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
82 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CR0201-FW-8202GLF
DigiKey Part Number
CR0201-FW-8202GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0201-FW-8202GLF
Description
RES SMD 82K OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0201-FW-8202GLF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)