CMP2010AFX-1502ELF
DigiKey Part Number
118-CMP2010AFX-1502ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMP2010AFX-1502ELF
Description
RESHIGHPOWERA 2010 15K 1% 1W TC1
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)