CG0402MLU-3.3G
DigiKey Part Number
CG0402MLU-3.3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
CG0402MLU-3.3GCT-ND - Cut Tape (CT)
CG0402MLU-3.3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG0402MLU-3.3G
Description
VARISTOR 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CG0402MLU-3.3G Models
Capacitance @ Frequency
0.5 pF @ 1 MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
3.3 V