CDSOD323-T15C
DigiKey Part Number
CDSOD323-T15CTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T15CCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T15CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T15C
Description
TVS DIODE 15VWM 31.8VC SOD323
Detailed Description
31.8V (Typ) Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
350W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
31.8V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)