CD214C-T78CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 31 552
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 350
Comchip Technology
Comchip Technology
126V Clamp 11.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214C-T78CALF
DigiKey Part Number
CD214C-T78CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214C-T78CALF
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214C-T78CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V