CAY16A-1002F4LF
DigiKey Part Number
118-CAY16A-1002F4LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CAY16A-1002F4LFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CAY16A-1002F4LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY16A-1002F4LF
Description
RES ARR 4 RES 10K OHM 1206
Detailed Description
10k Ohm ±1% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
63mW