CAY10-471J2LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3 966
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
470 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
CAY10-471J2LF
DigiKey Part Number
CAY10-471J2LF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY10-471J2LF
Description
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CAY10-471J2LF Models
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Resistance (Ohms)
470
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)