9250A-335-RC
DigiKey Part Number
M10113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9250A-335-RC
Description
FIXED IND 3.3MH 40MA 53 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 mH Shielded Molded Inductor 40 mA 53Ohm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9250A-335-RC Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
53Ohm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 250kHz
Packaging
Bulk
Frequency - Self Resonant
840kHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
250 kHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
22mA