9250A-101-RC
DigiKey Part Number
M10079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9250A-101-RC
Description
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Shielded Molded Inductor 1.79 A 25mOhm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9250A-101-RC Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Series
Q @ Freq
50 @ 25MHz
Packaging
Bulk
Frequency - Self Resonant
250MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
1.79A