77F271J-TR-RC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 77F271J-TR-RC |
Description | FIXED IND 270UH 145MA 6 OHM TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 145 mA 6Ohm Max Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 77F271J-TR-RC Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 6Ohm Max |
Series | Q @ Freq 60 @ 796kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 2.6MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 796 kHz |
Material - Core | Mounting Type Through Hole |
Inductance | Package / Case Axial |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm) |