4613X-101-103LF
DigiKey Part Number
4613X-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4613X-101-103LF
Description
RES ARRAY 12 RES 10K OHM 13SIP
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 12 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 13-SIP
EDA/CAD Models
4613X-101-103LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
13-SIP
Supplier Device Package
13-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
1.298" L x 0.098" W (32.97mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)