4611X-101-331LF
DigiKey Part Number
4611X-101-331LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4611X-101-331LF
Description
RES ARRAY 10 RES 330 OHM 11SIP
Detailed Description
330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP
EDA/CAD Models
4611X-101-331LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
11-SIP
Supplier Device Package
11-SIP
Resistance (Ohms)
330
Size / Dimension
1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)