4610X-101-471LF
DigiKey Part Number
4610X-1-471LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610X-101-471LF
Description
RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP
Detailed Description
470 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
EDA/CAD Models
4610X-101-471LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Resistance (Ohms)
470
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)