Image for 4610H-702-101/151 is not available
4610H-702-101/151
DigiKey Part Number
4610H-702-101/151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610H-702-101/151
Description
FILTER RC 100 OHMS/150PF TH
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 8 Channel R = 100Ohms, C = 150pF 10-SIP
Category
Values
R = 100Ohms, C = 150pF
Manufacturer
Bourns Inc.
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
50V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
10-SIP
Technology
RC
Size / Dimension
0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
Number of Channels
8
Height
0.335" (8.50mm)