4606X-101-821LF
DigiKey Part Number
4606X-1-821LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-101-821LF
Description
RES ARRAY 5 RES 820 OHM 6SIP
Detailed Description
820 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
EDA/CAD Models
4606X-101-821LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
820
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)