4605X-AP1-102LF
DigiKey Part Number
118-4605X-AP1-102LFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-4605X-AP1-102LFTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4605X-AP1-102LF
Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 5SIP
Detailed Description
1k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 5-SIP
EDA/CAD Models
4605X-AP1-102LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Resistance (Ohms)
1k
Size / Dimension
0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)