4420P-1-100
DigiKey Part Number
4420P-1-100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4420P-1-100
Description
RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohm ±1Ohm 160mW Power Per Element Isolated 10 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4420P-1-100 Models
Category
Number of Pins
20
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
160mW
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms)
10
Supplier Device Package
20-SOL
Tolerance
±1Ohm
Size / Dimension
0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Number of Resistors
10
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C