4310M-101-104LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
100k Ohm ±2% 250mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
4310M-101-104LF
DigiKey Part Number
4310M-101-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4310M-101-104LF
Description
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4310M-101-104LF Models
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
250mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
10-SIP
Resistance (Ohms)
100k
Supplier Device Package
10-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Number of Resistors
9
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C