4309R-101-272 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
4309R-101-272
DigiKey Part Number
4309R-101-272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4309R-101-272
Description
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 9SIP
Detailed Description
EDA/CAD Models
4309R-101-272 Models
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
9-SIP
Resistance (Ohms)
2.7k
Supplier Device Package
9-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C