4308R-101-221LF
DigiKey Part Number
4308R-1-221LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4308R-101-221LF
Description
RES ARRAY 7 RES 220 OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4308R-101-221LF Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
220
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Number of Resistors
7
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C