3386T-1-200LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 148
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 200
In Stock: 168
20 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3386T-1-200LF
DigiKey Part Number
3386T-1-200LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386T-1-200LF
Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3386T-1-200LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
20 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%