3386H-DF6-204 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 169
In Stock: 198
200 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3386H-DF6-204
DigiKey Part Number
3386H-DF6-204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386H-DF6-204
Description
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%