3329W-1-104LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Nidec Components
In Stock: 0
Datasheet
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3329W-1-104LF
DigiKey Part Number
3329W-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329W-1-104LF
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
EDA/CAD Models
3329W-1-104LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.260" x 0.330" Face (6.60mm x 8.38mm)
Tolerance
±10%