3329P-DK9-253 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 136
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 37
TT Electronics/BI
TT Electronics/BI
In Stock: 811
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329P-DK9-253
DigiKey Part Number
3329P-DK9-253-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329P-DK9-253
Description
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3329P-DK9-253 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
25 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%