3329H-1-105 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 263
Datasheet
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329H-1-105
DigiKey Part Number
3329H-105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329H-1-105
Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
3329H-1-105 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
1 MOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%