3329H-1-103LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 10 161
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 1 483
Datasheet
Nidec Components
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329H-1-103LF
DigiKey Part Number
3329H-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329H-1-103LF
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3329H-1-103LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%