3314S-3-105E is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Nidec Components
Similar
Nidec Components
In Stock: 339
Vishay Sfernice
1 MOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3314H-1-105
3314S-3-105E
DigiKey Part Number
3314S-3-105ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3314S-3-105E
Description
TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3314S-3-105E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
1 MOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%