3296P-1-104LF
DigiKey Part Number
3296P-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296P-1-104LF
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3296P-1-104LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%