3269W-1-203GLF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TT Electronics/BI
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TT Electronics/BI
In Stock: 14
Datasheet
Similar
Nidec Components
In Stock: 0
20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
3269W-1-203GLF
DigiKey Part Number
3269W-1-203GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3269W-1-203GLFCT-ND - Cut Tape (CT)
3269W-1-203GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269W-1-203GLF
Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3269W-1-203GLF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%