1.5SMC22A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
30.6V Clamp 49.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC22A
DigiKey Part Number
1.5SMC22ABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC22ABBCT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC22ABBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC22A
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1.5SMC22A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V