VHB200W-Q24-S15
DigiKey Part Number
179-VHB200W-Q24-S15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VHB200W-Q24-S15
Description
DC DC CONVERTER 15V 200W
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 13.3A 10V - 36V Input
EDA/CAD Models
VHB200W-Q24-S15 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
86%
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Min)
10V
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
13.3A
Power (Watts)
200 W
Base Product Number
Voltage - Isolation
1.5 kV