SMI45C-P-3 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 179-SMI45C-P-3-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMI45C-P-3 |
Description | AC-DC, 5V/3A-9V/3A-12V/3A-15V/3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5V, 9V, 12V, 15V, 20V 45 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power (Watts) 45 W |
Manufacturer Bel Power Solutions | No Load Power Consumption 67mW |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Box | Efficiency 87.73% |
Part Status Active | Operating Temperature 0°C ~ 45°C |
Region Utilized International | Output Connector USB C Power Delivery (PD) |
Form Wall Mount (Class II) | Input Connector Multi-Blade (Included) |
Input Type Multi-Blade (Included) | Size / Dimension 3.41" L x 1.63" W x 0.98" H (86.5mm x 41.5mm x 25.0mm) |
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC | Approval Agency CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV, UKCA |
Voltage - Output 5V, 9V, 12V, 15V, 20V | Standard Number 62368-1 |
Current - Output (Max) 2.25A, 3A, 3A, 3A, 3A |